Juhend


Aeg ja koht

1. Võistlusala minireketlon koosnev lauatennise ja sulgpalli üksikmängudest ning toimub 22. jaanuaril 2022. aastal algusega 10:00. Võistluse orienteeruv lõpp on 20:00. Toimumise koht: Jüri Spordihoone. Päeva esimeses pooles võistlevad mehed ja teises pooles (orienteeruvalt kell 15:00) naised.

2. Osalevate võistkondade nimeline registreerumine tuleb teha hiljemalt 19. jaanuariks 2022. indrek@raespordikeskus.ee. Koha peal saab nimesid muuta, kuid mitte lisada.

Osavõtjad

3. Võistlus on võistkondlik, kus võistkonna suurus on maksimaalselt 5 mängijat– 3 meest ja 2 naist, kusjuures meesvõistlejaid võib asendada naisvõistlejatega. Osaleda tohib ka väiksema arvu võistlejatega, aga siis jäävad üldpunktid lihtsalt selle võrra väiksemaks.
4. Üks mängija võib olla registreeritud ainult ühe võistkonna koosseisus. Iga Rae valla mängudel osalev võistkond võib välja panna ühe osaleva kuni viieliikmelise tiimi.

Võistlussüsteem

5. Täpne turniirisüsteem sõltub registreerunud võistlejate arvust võistlusklassis ning avaldatakse kohapeal mandaadi lõppedes. Kõik mängijad saavad mängida vähemalt kolm võistlusmängu.

Mängitakse esmalt 21 pallingut lauatennist üksikmängu reeglitega. Servitakse kahe servi kaupa. Seejärel lähevad mängijad edasi sulgpalli väljakule (servib see, kes võitis viimase punkti lauatennises), kus mängitakse samast seisust edasi seni, kuni ühel mängijal saab kokkuvõttes täis 22 punkti (võitja selgub ka ühepunktise vahega). Mängitakse sulgpalli üksikmängu piiridega. Servib mängija, kes teenis viimase punkti. Kohtunikke mängudel ei ole, mängijad peavad omavahel kõik situatsioonid ära lahendama. Vaidlusaluste situatsioonide korral mängitakse punkt uuesti. Kui vaidlusi pole võimalik omavahel lahendada, tuleb appi kutsuda turniiri korraldaja, kes otsustab, kuidas jätkatakse.

Kõikides muudes reeglitealastes küsimustes lähtutakse rahvusvahelistest lauatennise ja sulgpalli võistlusmäärustest.

Sulgpalli mängitakse plastikpalliga. Omavahelisel kokkuleppel on võimalik kasutada ka sulgedest palli.

6. Arvestus on ainult meeskondlik ja eraldi individuaalarvestust ei ole.
7. Võistkonna tulemus saadakse kuni viie mängija kohapunktide liitmisel. Kui meeste arv ületab naisvõistlejate arvu vähemalt 10 võrra, korrutatakse meeste kohapunktid koefitsendiga 1,2. Kui vähemalt 20 võrra, korrutatakse meeste kohapunktid koefitsendiga 1,3 ja kui vähemalt 30 võrra korrutatakse meeste kohapunktid koefitsendiga 1,4.

Üldnõuded

8. NB! Võistkonnad vastutavad ise oma kohaloleku eest mängu alguseks. Täpne ajakava teatatakse hiljemalt 24. jaanuaril. Võistluspaigas on kohustuslik kasutada vahetusjalanõusid.

9. Võistluspaigas on avatud kohvik. Korraldaja tagab võistlejatele joogivee.

10. Võistlejad peavad kaasa võtma oma lauatennise reketi ja sulgpalli reketi. Võistluspallid on korraldaja poolt.

Edukat võistlust!