JuhendRae Valla mängude discgolfivõistluse juhend


Aeg: 09.05.2021
Koht: Kurna discgolfipark

KORRALDAJAD:
Peakohtunik:  Rainer Lipand #57090

AJAKAVA
Pühapäev 09. mai 2020

11.00 – 11.30      Kohaloleku kontroll, harjutusvisked
11.45 – 11.55    Võistlusreeglite tutvustus
12.00 – 15.00    võistlus, autasustamine            

15.15 Autasustamine

RADA
Mängitakse Kurna Discgolfipargi rajal üks ring

FORMAAT
Võistlus toimub shotgun stardiga (kõik grupid lähevad korraga rajale). Igale võistkonnale määratakse grupp ja rada (2 võistkonda per rada), millelt nad alustavad. Vastavalt kehtivale korrale lubatakse korraga rajale kuni 100 mängijat.

Võistlus on võistkondlik – neljaliikmelises tiimis peab olema vähemalt üks naismängija.
Grupid moodustuvad loosimise/juhuslikkuse alusel. Mängitakse modifitseeritud „parima viske formaati“. „Parim vise“ on formaat, kus kõik võistkonna liikmed viskavad oma kettad ja järgmise viske nad valivad, millisest visatud kettast nad jätkavad ja viskavad uuesti igaüks. Kui üks mängjatest saab ketta korvi on rada läbitud.

Meie võistlusel olev modifikatsioon on selline, et igal rajal puhkab üks meesmängjatest (kordamööda alguses välja öeldud järjekorras). Seega mängivad korraga kaks meest ja üks naine. See rotatsioon on kohustuslik järgida ning rajal olev teine võistkond võib seda kontrollida ja vajadusel paluda järjekorda järgida. Kui võistkonnas on naisi rohkem kui üks, vahetuvad ka nemad võrdselt meestega st igal rajal osaleb alati kõikidel visetel üks ja sama naine.

Juhul kui keegi võistkonna liikmetest ei tule kohale, siis saab võistkond minna rajale ka väiksemaarvulisena, kuid protokollis saadakse viimase koha punktid.

TULEMUSED
Arvestust peetakse võistkondlikult. Vähima arvu visetega raja läbinud võistkond on võitja. Võrdsete tulemuste korral selgub paremusjärjestus vastavalt sellele, kummal meeskonnal on rohkem eagleid (par miinus kaks), siis võrreldakse birdiesi (par miinus üks), siis pare jne.


REGISTREERIMINE
Registreerimine toimub e-kirja teel indrek@raespordikeskus.ee . Registreerimise tähtaeg on 21. mai. Saata tuleks osalev võistkonna nimi ja mängijate nimed. Nimesid saab hiljem vahetada.

Võistluste tulemuste märkimine võistluse ajal -toimub  https://discgolfmetrix.com/1257815 

Võib tekitada enne võistlust telefoni shortcuti. Tulemusi märgib üks mängija.AUTASUSTAMINE

Autasustamine on ainult võistkondlik. Kolme parima võistkonna liikmeid autasustatakse Rae valla mängude karikatega ja discolfiteemaliste auhindadega.


REEGLID:
Mängitakse PDGA (Professional Disc Golf Association) reeglite järgi. http://discgolfiliit.ee/wp-content/uploads/2015/11/150814_discgolf_reegliraamat_a6_105x148_bleed3.pdf
Ringide ajal on alkoholi tarvitamine keelatud. Suitsetamine on lubatud ainult prügikastide juures.
Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas ja juhendis muudatusi.

Soovitav on algajatel mängjatel tutvuda etiketinõuetega - http://discgolfiliit.ee/discgolfi-etikett/

 

HARJUTAMINE:

Kurna Discolfirada on avatud kõigile, kuid kel huvi kiirelt end mängjaks lihvida, siis Discgolfikeskus Discland (www.discland.ee) pakub nii grupi kui ka eratreeninguid. Samuti korraldame firmaüritusi ja sünnipäevi enda juures.


Lisainfo:
Rainer Lipand
5288988
rainer@discland.ee