Juhend

Rae Valla mängude discgolfivõistluse juhend


Aeg: 05.05.2019
Koht: Kurna discgolfipark

KORRALDAJAD:
Peakohtunik:  Rainer Lipand #57090

AJAKAVA
Pühapäev 05 mai. 2019

10.30       Kohaloleku kontroll, reeglite tutvustus
11.00 – 14.00    Võistlus
  14.15 Autasustamine

RADA
Mängitakse Kurna Discgolfipargi 18 korvisel rajal üks ring

FORMAAT
Võistlus toimub shotgun stardiga (kõik grupid lähevad korraga rajale). Igale võistkonnale määratakse grupp ja rada (2 võistkonda per rada), millelt nad alustavad.

Võistlus on võistkondlik – neljaliikmelises tiimis peab olema vähemalt üks naismängija.
Grupid moodustuvad loosimise/juhuslikkuse alusel. Mängitakse modifitseeritud „parima viske formaati“. „Parim vise“ on formaat, kus kõik võistkonna liikmed viskavad oma kettad ja järgmise viske nad valivad, millisest visatud kettast nad jätkavad ja viskavad uuesti igaüks. Kui üks mängjatest saab ketta korvi on rada läbitud.

Meie võistlusel olev modifikatsioon on selline, et igal rajal puhkab üks meesmängjatest (kordamööda alguses välja öeldud järjekorras). Seega mängivad korraga kaks meest ja üks naine. See rotatsioon on kohustuslik järgida ning rajal olev teine võistkond võib seda kontrollida ja vajadusel paluda järjekorda järgida. Kui võistkonnas on naisi rohkem kui üks, vahetuvad ka nemad võrdselt meestega st igal rajal osaleb alati kõikidel visetel üks ja sama naine.

TULEMUSED
Arvestust peetakse võistkondlikult. Vähima arvu visetega raja läbinud võistkond on võitja. Võrdsete tulemuste korral selgub paremusjärjestus vastavalt sellele, kummal meeskonnal on rohkem eagleid (par miinus kaks), siis võrreldakse birdiesi (par miinus üks), siis pare jne. 


REGISTREERIMINE
Registreerimine toimub e-kirja teel indrek@raespordikeskus.ee . Registreerimise tähtaeg on 02. mai. Saata tuleks osalev võistkonna nimi ja mängijate nimed.

Võistluste tulemuste märkimine võistluse ajal -toimub   https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard&ID=829275&view=result

Võib tekitada enne võistlust telefoni shortcuti. Tulemusi märgib üks mängija.AUTASUSTAMINE

Autasustamine on ainult võistkondlik. Kolme parima võistkonna liikmeid autasustatakse Rae valla mängude karikatega ja discolfiteemaliste auhindadega.


REEGLID:
Mängitakse PDGA (Professional Disc Golf Association) reeglite järgi. http://discgolfiliit.ee/wp-content/uploads/2015/11/150814_discgolf_reegliraamat_a6_105x148_bleed3.pdf
Ringide ajal on alkoholi tarvitamine keelatud. Suitsetamine on lubatud ainult prügikastide juures.
Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Soovitav on algajatel mängjatel tutvuda etiketinõuetega - http://discgolfiliit.ee/discgolfi-etikett/

 

HARJUTAMINE:

Kurna Discolfirada on avatud kõigile, kuid kel huvi kiirelt end mängjaks lihvida, siis Discgolfikeskus Discland (www.discland.ee) pakub nii grupi kui ka eratreeninguid. Samuti korraldame firmaüritusi ja sünnipäevi enda juures.


Lisainfo:
Rainer Lipand
5288988
rainer@discland.ee