Juhend

Rae Valla mängude DSV discgolfivõistluse juhend


Aeg: 05.05.2019
Koht: Kurna  discgolfipark

KORRALDAJAD:
Peakohtunik:  Rainer Lipand #57090

Assistendid:   Argo Peever / Kalle Kiin

AJAKAVA
Pühapäev  05. mai  2018

10.00 – 11.00      Kohaloleku kontroll, harjutusvisked
11.00 – 11.30    Võistlusreeglite tutvustus
11.45 – 15.00    võistlus            

15.15 Autasustamine

RADA
Mängitakse Kurna Discgolfipargi P üks 18 korvine ring. rajakaardid: https://www.discgolfirajad.ee/park/kurna-discgolfi-park/

FORMAAT
Võistlus toimub shotgun stardiga (kõik grupid lähevad korraga rajale). Igale võistkonnale määratakse grupp ja rada (2 võistkonda per rada), millelt nad alustavad. Kokku mahub võistlema 36 võistkonda.

Võistlus on võistkondlik – neljaliikmelises tiimis peab olema vähemalt üks naismängija.
Grupid moodustuvad loosimise/juhuslikkuse alusel. Mängitakse modifitseeritud „parima viske formaati“. „Parim vise“ on formaat, kus kõik võistkonna liikmed viskavad oma kettad ja järgmise viske nad valivad, millisest visatud kettast nad jätkavad ja viskavad uuesti igaüks. Kui üks mängjatest saab ketta korvi on rada läbitud.

Meie võistlusel olev modifikatsioon on selline, et igal rajal puhkab üks meesmängjatest (kordamööda alguses välja öeldud järjekorras). Seega mängivad korraga kaks meest ja üks naine. See rotatsioon on kohustuslik järgida ning rajal olev teine võistkond võib seda kontrollida ja vajadusel paluda järjekorda järgida.

TULEMUSED
Arvestust peetakse võistkondlikult. Vähima arvu visetega raja läbinud võistkond on võitja. Võrdsete tulemuste korral selgub paremusjärjestus vastavalt sellele, kummal meeskonnal on rohkem eagleid (par miinus kaks), siis võrreldakse birdiesi (par miinus üks), siis pare jne.


REGISTREERIMINE
Registreerimine toimub DiscgolfMetrix  keskkonnas - https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard&ID=829275

Siseneda saab näiteks oma Google kontoga. Valida võistlus „Rae valla mängud“ ja alustada vormi täitmist võistkonna nimest. Piisab ühest kontost! Registreerimise tähtaeg on 02. mai kell 10:00. Peale seda saab soovi korral muuta võistlejate nimesid samas registreerimiskeskkonnas ise. Registreerimisel peab märkima kas soovite kettad saada korraldajalt või tulete oma varustusega.

Samuti toimub samas keskkonnas ka tulemuste märkimine võistluse ajal - https://discgolfmetrix.com/?u=rule&ID=6

Võib tekitada enne võistlust telefoni shortcuti. Tulemusi märgib üks mängija.


AUTASUSTAMINE

Autasustamine on ainult võistkondlik. Kolme parima võistkonna liikmeid autasustatakse Rae valla mängude karikatega ja discolfiteemaliste auhindadega.


REEGLID
Mängitakse PDGA (Professional Disc Golf Association) reeglite järgi. http://discgolfiliit.ee/wp-content/uploads/2015/11/150814_discgolf_reegliraamat_a6_105x148_bleed3.pdf
Ringide ajal on alkoholi tarvitamine ja suitsetamine keelatud.
Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Soovitav on algajatel mängjatel tutvuda etiketinõuetega - http://discgolfiliit.ee/discgolfi-etikett/

 

HARJUTAMINE

Kurna Discolfirada on avatud kõigile. Kel huvi kiirelt end mängjaks lihvida, siis Discgolfikeskus Discland (www.discland.ee) pakub nii grupi kui ka eratreeninguid. Samuti korraldame firmaüritusi ja sünnipäevi enda juures.

Lisainfo:
Rainer Lipand
5288988
rainer@discland.ee