Juhend


Aeg ja koht

1. Võistlusala minireketlon koosnev lauatennise ja sulgpalli üksikmängudest ning toimub 17. juunil 2023. aastal algusega 10:00. Võistluse orienteeruv lõpp on 17:00. Toimumise koht: Lenne Sulpallikeskus, Uus-Ringi tee 14, Jüri.

2. Osalevate võistkondade nimeline registreerumine tuleb teha hiljemalt 14. juuniks 2023. indrek@raespordikeskus.ee. Koha peal saab nimesid muuta, kuid mitte lisada.

Osavõtjad

3. Võistlus on võistkondlik, kus võistkonna suurus on maksimaalselt 5 mängijat.  Osaleda tohib ka väiksema arvu võistlejatega, aga siis jäävad üldpunktid lihtsalt selle võrra väiksemaks. Võistluskategooriad on mehed, naised ja 2007 v hiljem sündinud noored (olenemata soost). Igal kategoorial toimub eraldi punkti-ja kotade arvestus.
4. Üks mängija võib olla registreeritud ainult ühe võistkonna koosseisus. Iga Rae valla mängudel osalev võistkond võib välja panna ühe osaleva kuni viieliikmelise tiimi.

Võistlussüsteem

5. Täpne turniirisüsteem sõltub registreerunud võistlejate arvust võistlusklassis ning avaldatakse kohapeal mandaadi lõppedes. Kõik mängijad saavad mängida vähemalt viis võistlusmängu.

Mängitakse esmalt 21 pallingut lauatennist üksikmängu reeglitega. Servitakse kahe servi kaupa. Seejärel lähevad mängijad edasi sulgpalli väljakule, kus mängitakse samast seisust edasi seni, kuni ühel mängijal saab kokkuvõttes täis 22 punkti (võitja selgub ka ühepunktise vahega). Mängitakse sulgpalli üksikmängu piiridega. Servib mängija, kes teenis viimase punkti. Kohtunikke mängudel ei ole, mängijad peavad omavahel kõik situatsioonid ära lahendama. Vaidlusaluste situatsioonide korral mängitakse punkt uuesti. Kui vaidlusi pole võimalik omavahel lahendada, tuleb appi kutsuda turniiri korraldaja, kes otsustab, kuidas jätkatakse.

Kõikides muudes reeglitealastes küsimustes lähtutakse rahvusvahelistest lauatennise ja sulgpalli võistlusmäärustest.

Sulgpalli mängitakse plastikpalliga. Omavahelisel kokkuleppel on võimalik kasutada ka sulgedest palli.

6. Arvestus on ainult meeskondlik ja eraldi individuaalarvestust ei ole.
7. Võistkonna tulemus saadakse kuni viie mängija vastava võistlusklassi kohapunktide liitmisel.

Üldnõuded

8. NB! Võistkonnad vastutavad ise oma kohaloleku eest mängu alguseks. Kuna väljakudi on palju ja mängud lähevad kiiresti, siis ajakava ei tule. Kõik mängijad peavad võistluse alguseks olema kohal.  Võistluspaigas on kohustuslik kasutada vahetusjalanõusid.

9. Võistluspaigas on avatud kohvik. Korraldaja tagab võistlejatele joogivee.

10. Võistlejad peavad kaasa võtma oma lauatennise reketi. Sulgpalli reketi saab soovi korral koha pealt. Võistluspallid on korraldaja poolt.

Edukat võistlust!